About Physiatry

Apie svarbiausią: osteochondrozę gydome teisingai ir greitai

Dar prieš maždaug 20 metų osteochondrozė buvo laikoma su amžiumi susijusia liga. Šiandien tai yra jaunuolių rykštė. Kodėl? Atsakymas paprastas – mes sėdime darbe, po to transporte ir galiausiai namie. Nuo ilgo sėdėjimo krūvis netolygiai pasiskirsto dubeniui ir stuburui, padidėja spaudimas stuburo diskams ir skausmai atsiranda kakle, nugaroje ir strėnose. Bet ilgas sėdėjimas nėra vienintelė problema.

Kaip vystosi osteochondrozė bei apie jo gydymo metodus papasakos pakviestas ekspertas - neurologas, manualinis terapeutas ir vertebrologas – Jonas Petkevičius.

Image

- Laba diena, prašau, pasakykite, ar osteochondrozę gali paveikti tik sėslus gyvenimo būdas?

- Laba diena, ne, žinoma. Pavyzdžiui, daugelis žmonių nežino, kaip tinkamai kelti svorius ar gabenti pakuotes iš prekybos centro. Be to, dar labiau problemą pablogina netinkama mityba, nepakankamas skysčių vartojimas, stresai, hipotermijos ir net nepatogios pozos miegant. Jei anksčiau osteochondrozė pasireiškė po 40 metų, dabar pas mane į priėmima patenka dvidešimties metų žmonės.

- Kokie yra osteochondrozės simptomai?

- Požymiai labiau pasireiškia paūmėjimais, kai procese dalyvauja nervų struktūros. Tada pacientas jaučia:

  • skausmas išilgai stuburo (bet kuriame jo skyriuje);
  • rankų tirpimas (esant osteochondrozei kaklo srityje), kojų tirpimas (esant osteochondrozei juosmens srityje);
  • judesių stuburo srityje apribojimas;
  • sutrikęs judėjimas galūnėse;
  • judesių apribojimas, standumo jausmas
  • paravertebralinių raumenų įtampa
Image

- Ar galima savarankiškai diagnozuoti osteochondrozę ankstyvoje stadijoje?

- Dažniausiai stuburo slankstelių diskų sumažėjimas, kaulų augimo atsiradimas ant slankstelių bei kiti sąnarių pokyčiai gali būti nustatomi tik atlikus MRT. Tai yra, problema jau yra, bet ji dar nevargina.

- Osteochondrozė yra klastinga liga. Kuo ji dar pavojinga?

- Osteochondrozė yra daug pavojingesnė, nei atrodo. Ji gali tapti bet kurio kūno organo sutrikimo atspirties tašku. Ligos progresavimas sukelia tiek darbingumo netekimą, net negalią.

- Kokios yra osteochondrozės rūšys?

- Pagal lokalizaciją išskiriamos kaklo, krūtinės, juosmens ir paplitusi ostiochondrozė. Dažniausiai diagnozuojama juosmens osteochondrozė (daugiau nei 50% atvejų), kaklo (daugiau nei 25%) ir paplitusi (apie 12%) ir visos jos yra padalintos į 4 etapus:

1 etapas: atsiranda tarpslankstelinio disko sutrikimai;

2 etapas: slanksteliai blogiau fiksuojasi vienas prie kito dėl tarpslankstelinio disko protruzijos ir sumažėjusio tarpslankstelinio plyšio;

3 etapas: rimtos stuburo deformacijos, tokios kaip fibrozinio žiedo plyšimas ir tarpslankstelinės išvaržos susidarymas;

4 etapas: riboti judesiai su ūmiu skausmu. Jei skausmas praeina, tada tai atsiranda dėl to, kad tarp slankstelių išauga kaulinis audinys, jungiantis du slankstelius kartu.

Image

PATIKRINKITE SAVE:

Image kaklo sritis krūtinės sritis juosmens
sritis
kryžkaulio
sritis
  • Stuburo kaklo srities osteochondrozė: širdies skausmai, galvos skausmai, svaigulys ir trumpalaikis sąmonės netekimas, maudžiantis skausmas, kaklo ir pečių raumenų silpnumas.

  • Stuburo krūtinės osteochondrozė: staigūs krūtinės skausmai, skausmas šonkaulių srityje vaikščiojant ir kvėpuojant.

  • Stuburo juosmens ir kryžkaulio srities osteochondrozė: bukas skausmas strėnose ir kojose, po to paprastai pastebimas tirpimas, sutrikęs judrumas.

  • Papiltusi: apima visus stuburo skyrius.

- Osteochondrozė - ar tai neišvengiamumas arba galima išsaugoti stuburą?

- Galima užkirsti kelią komplikacijų progresavimui ir išsivystymui. Norėdami tai padaryti, turite ne tik gyventi aktyvų gyvenimo būdą ir tinkamai maitintis, bet ir stiprinti raumenų korsetą.

- O ką daryti tiems, kuriems jau diagnozuota osteochondrozė? Ar ją galima išgydyti?

- Žinoma. Šiandien medicina žengė didžiulį žingsnį gydant osteochondrozę.

- Tikrai? Papasakokite smulkiau!

- Konferencijoje, skirtoje stuburo ligoms, mes su kolegomis aktyviai diskutavome apie naują priemonę, skirtą kovai su osteochondroze, Osteomed.

Image

- Apie jį aš pirmąkart sužinojau iš Harvardo medicinos mokyklos profesorius studijų, kur jis pateikė nuostabius tyrimų duomenis. Osteomed gydomosios savybės yra pagrįstos paprastomis, bet kauliniam audiniui labai svarbiomis jungtimis , kurios sintezuotos iš ryklio kepenų.

Ryklių kepenys padidina sąnario kapsulės pralaidumą, palengvina normalų kalcio nusėdimą kauliniame audinyje, stabdo degeneracinių procesų vystymąsi sąnariuose, skatina sąnario maišo ir sąnarių reiškia paviršių regeneraciją, padidina intraartikulinio skysčio gamybą, mažina skausmingumą ir padidina paveiktų sąnarių judrumą.

Reiškia sudėtyje nėra antibiotikų ir hormonų, kurie reikalauja individualaus parinkimo ruošiant gydymą. Sudėties veikliosios medžiagos yra natūralios, jos neturi neigiamo šalutinio poveikio. Todėl nedelsdamas aš įvedžiau Osteomed į savo praktiką.

- Kaip greitai jūs pamatėte tokio gydymo rezultatus? Ir kaip jūs jį taikėte savo praktikoje?

- Osteomed aš išrašiau tiek savarankiškam gydymui, tiek jį naudodamas atlikau manualinę terapiją itin sudėtingais atvejais. Taikant Osteomed, visi pacientai pajautė pagerėjimą jau po pirmojo seanso. O atlikus visą gydymo kursą 75% pacientų atstatė jungiamąjį audinį ir padidino tarpslankstelinį tarpą.

- Veiksmingai. Ar Osteomed išrašomas pagal receptą? Ar jį galima pirkti?

- Tai nereceptinis vaistas, bet kadangi jis pasirodė rinkoje palyginti neseniai, jį galite nusipirkti tik pagal užsakymą vaistinėje arba tiesiogiai iš gamintojo. Noriu pabrėžti, kad užsakydami savarankiškai jūs nemokėsite farmacijos komisijos.

Image

- Labai ačiū už pokalbį, gerbiamasis Jonai. Jūs, kaip specialistas, suteikėtė daugeliui žmonių viltį pasveikti.

- Ačiū už kvietimą. Pabaigai noriu visiems palinkėti išmokti dirbti su stresinėmis situacijomis ir neignoruoti įspėjamųjų organizmo «signalų» skausmo pavidalu.

Dėmesio! atnaujinimas

Iki "Osteomed" galima įsigyti su 100 % nuolaida perkant kursus!

Precio antíguo:

39 eur

Precio nuevo:

0 eur

Komentarai:

Image
Inutė Graužienė

Aš turiu tą pačią problemą. Chondrozė jau įveikė mane. Aš pakeičiau lovą į standesnę, pakeičiau pagalvę. Atlikau neurologo paskirtų vaistų kursą, nuolat mankštinuosi, bet visa tai be prasmės(

Image
Eglė Turulaitė

Pirmą kartą aš pamaniau, kad mane ištiko širdies priepuolis. Laukdama greitosios pagalbos galvojau - viskas, mano paskutinė diena atėjo. Gydytojai patikrino širdį, pasakė, kad žiūrint į kardiogramą, galiu lėkti net į kosmosą. Tada patikrinau galvą, MRT ir skrybėlę nešiojau, taip pat viskas tvarkoj. Žodžiu, baisus dalykas - kaklo osteochondrozė. Ir svarbiausia, kad niekas nepadeda. Noriu pabandyti Osteomed. Ar kas nors kitas jį jau yra išbandę?

Image
Malvyna Kunigienė

Taip. Priešui nepalinkėsi chondrozės. Aš žinau, ką kalbu, nes vargstu su ja nuo 20 metų. Injekcijos, mankšta, osteopatija, manualinė terapija 0 viskas be naudos. Sąžiningai, kai nusprendžiau pabandyti Osteomed, aš neturėjau ypač daug vilties. Bet po 2 savaičių rezultatas mane pribloškė. O dar po mėnesio chondrozė, kuri manęs sekė beveik 20 metų, kažkur dingo stebuklingai. Aš ir toliau mankštinuosi, bet atsisakiau viso kito, manau, kad to nebereikės.

Image
Justyna Birabytė

Taip man viskas yra pažįstama...

Image
Jonas Kriukis

Ir aš pritariu. Aš taip pat keletą kartų jaučiausi taip, kad maniau, kad jau viskas, tai pabaiga. O kalta yra kaklo osteochondrozė. Sėdėjau ant naktipuodžio, viskas paplaukė prieš akis ir širdis pradėjo žiauriai plakti. Vienintelė mintis buvo, kaip kvaila mirti ant unitazo sėdint. Taip pat pabandysiu Osteomed, gal nors jis padės.

Image
Rasa Budrienė

Eikite į sporto sale, vaikinai. Į sporto salę. Gero trenerio jums ir pratimų su savo svoriu be treniruoklių

Image
Tadas Kubaitis

Nepadės. Apsilankau sporto salėje, labai geras kompetentingas treneris. Bet dėl kaklo jis yra bemaž bejėgis. Taigi nugara, kojos, rankos - sporto salė, bet kaklas – tik Osteomed. Man niekas nepadeda.

Image
Marija Vanagaitė

Labai ačiū už straipsnį! Mane ilgą laiką kankino šis klausimas.

Image
Jolanta Burnieikienė

Pasidalinsiu ir aš savo patirtimi.

Taip pat kaklo ir krūtinės srities, o dabar jau ir juosmeninio stuburo srities osteochondrozė.

Miego sutrikimai, galvos skausmai, ir ne tik galvos.

Taip pat perskaičiau ir peržiūrėjau daug ką. Standartinis gydymas poliklinikoje padėdavo pusmečiui, masažas taip pat maždaug šiam laikui. Osteopatai, manualininkai - gerai, bet ir tai laikui. Ir pinigai, vėlgi...... Betgi aš neturtėju.

Na, aš taip pat viską paėmiau į savo rankas, savo baimei ir rizikai. Aktyviai ieškojau pratimų kompleksą, o suradau Osteomed. Su juo mano krūtinės ląsta kažkaip "atsidarė". Pagerėjo miegas, galvos skausmai nebevargina. Lengvai pritūpu, lengvai judu. Judesiai tapo pilni ir lengvi. Taip pat sumažėjo sėdimojo nervo skausmai. Atrodo, ne labai daug kas pasikeitė. Bet visiškai skirtingi gyvenimo pojūčiai, kita kokybė. Ir visa tai Osteomed dėka.

Image
Ingrida Rameikaitė

Per pastaruosius kelerius metus miegojau ant ortopedinio čiužinio. Nuolat skaudėjo nugarą, labai dažni buvo galvos skausmai, kurie dingdavo tik atlikus nugaros ir kaklo masažą. Jei užmiegu ant ko nors kito, atsibundu su tokiais smarkiais krūtinės skausmais, kad net kvėpuoti skausmingai... Aš taip pat galvoju pabandyti Osteomed.

Image
Ona Stuburaitienė

Būtinai pabandykite. Gerai, kad dabar yra toks vaistas. Prisimenu, kai 21 metų amžiuje man buvo diagnozuota kaklo osteochondrozė bei slankstelinės arterijos sindromas. Patekau į ligoninę. Ir ten injekcijos, bet jokių kitų procedūrų nedarė visai. Išrašė – ir vėl viskas prasidėjo - širdis pradėjo plakti žiauriai, akyse patamsėjo, didelis kraujospūdis su aukštu pulsu. Greitoji pagalba vėl nuvežė mane į stacionarą. Labiausiai erzino tai, kad po gulėjimo dar 10 dienų man vėl nieko nesakė. Po to dar 30 metų prabėgo kovojant su osteochondroze.Tai ne gyvenimas, o nuolatinis kankinimas. Kiek pinigų buvo išleista. Neseniai ir jauniausia dukra, 20 metų, pradėjo sirgti chondroze. Ji ir susirado Osteomed ir man iškart nupirko. Pagaliau gyvenu tą pilnavertį gyvenimą, kurio man visada trūko

Pacientams ir jų šeimoms:

Žiūrėk visas sąlygas & procedūras
Sužinokite daugiau apie fiziatriją

Find a Physician

Fiziatrai:

Perskaityk visas PM&R žinias DABAR ® article at:

PM&R žinios DABAR NOW® Reikia autorių

Dalyvauk vystant PM&R žinios DABAR® kreipkis ir parašyk 1700 žodžių klinikinės temos santrauką.

Peržiūrėk prieinamų temų sąrašą ir sužinok daugiau, kaip kreiptis . Savanoriškas savo laiko ir patirties panaudojimas yra puikus būdas būti paskelbiamam ir pripažinamam savo kolegų tarpe kaip šios novatoriškos iniciatyvos dalyvi.!

Privacy policy User agreement